Derneğimiz

AB

Veteriner Hekim Platformu

Kurumsal Üyesidir

Güncel

Yayınlarımız

Sokak Köpek Popülasyonunun Yönetimi için Seçenekler

Barınak Yönetimi ve Prosedürleri Eğitimi Yapıldı. 

Derneğimiz ve İngiltere’de kurulu Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) işbirliği ve İstanbul Veteriner Hekimler Odasının desteği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nün Koordinasyonu ile belediyelerin geçici hayvan bakımevi birimlerinde yönetici ve çalışan Veteriner Hekimlere yönelik “Hayvan Bakımı ve Refahı” konulu eğitim çalışması yapıldı.

Aksaray İnebey Mah. İnkılap Cad. No: 34 (İSKİ Hizmet Binası) Fatih / İstanbul adresinde 16 Ocak 2012 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayan ve ücretsiz olan sertifikasyon eğitimine geçici hayvan bakımevlerinde çalışan 120 veteriner hekim ile 10 kadar Veteriner Fakültesi öğrencisi katıldı.

Toplantının açılışında derneğimiz adına konuşan Prof. Dr. Tahsin YEŞİLDERE, daha önce barınaklarda çalışan personele yönelik dört gün süren eğitim yapıldığını ve barınaklarda çalışan veteriner hekimlere yönelik bu eğitimin  ve mesleğimize katkı sağlayacak eğitimlerin çok önemli olduğunu belirtmiştir. Derneğimizin eğitimleri sürdüreceğini de ifade etmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri  Müdürü Yard. Doç. Dr. Mustafa ÜN yaptığı konuşmada, eğitimin başarılı geçmesini dilemiştir.

Daha sonra konuşan Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdür Yardımcısı Meslektaşımız Mahmut EKER’de; sokak hayvanlarına yönelik olarak İstanbul ilinde yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgi vermiştir.

İngiltere’de kurulu hayvan koruma organizasyonu RSPCA adına üç konu uzmanının katıldığı eğitimde simültane tercüme yapılmıştır.

Eğitim çalışmasının sabah bölümünde Alex HAMMOND-SEAMAN; “Sokaktaki köpekler: Nereden başlanmalı? Köpek popülasyonunun yönetimi için seçenekler” başlıklı sunumu yapmış ve katılımcıların sorularını yanıtlamıştır.

Öğle yemeği sonrasındaki oturumda ise Brian FAULKNER ve Kasia KILVINGTON; Barınak yönetimi ve prosedürleri ile insani köpek yakalama konularında katılımcılara bilgi vermişlerdir.

Katılımcılara, destek veren kurumlarımıza RSPCA’ya ve  Prof. Dr. Haluk Anıl’a teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

 

   Güncel Hastalık Bilgileri