Derneğimiz

AB

Veteriner Hekim Platformu

Kurumsal Üyesidir

GAP Projesi Kapsamında

Bölge ve Ülke Hayvancılığının Sorunları - Çözüm Önerileri Toplantısı Gaziantep'te Yapıldı

Yayınlarımız

Veteriner Hekimler Derneği ile Gaziantep Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ve Diyarbakır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ile birlikte düzenlediği "GAP Projesi Kapsamında Bölge ve Ülke Hayvancılığının Sorunları ve Çözüm Önerileri" başlıklı toplantıya katılım sağladık.

Şehit Kamil Kaymakamı, Adıyaman, Gaziantep ve Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürleri ile birlikte Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Gaffar AKTOZ, Antalya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muammer SAYGILI ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya HAMURCU, İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Murat ARSLAN ve İstanbul Veteriner Hekimler Odası Delegeleri, Isparta Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yaşar GÜNAYDIN, İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu üyeleri, Veteriner Hekimler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Daire Başkanı Güven ÇAKIR ile Türkan GÜMÜŞAY EVRAN, Gaziantep Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, çiftlik sahipleri, yem fabrikası yetkilileri, süt işletme yetkilileri, serbest veteriner hekimlerden oluşan geniş bir katılımla gerçekleştirilmiştir.

Gaziantep Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezinde 6 Haziran 2014 Cuma günü yapılan toplantının açılışında Veteriner Hekimler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Şakir Doğan TUNCER, Gaziantep Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ayhan DEVAMLI,  Diyarbakır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet BIÇAK, Gaziantep GTH İl Müdürü Mehmet KARAYILAN birer konuşma yaptılar.

Veteriner Hekimler Derneği Başkanı Prof. Dr. Şakir Doğan TUNCER başkanlığında yapılan toplantının birinci oturumunda Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni ve Hayvan Besleme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin SAKARYA; “Türkiye Hayvancılığına Genel Bir Bakış” konulu bir sunum yaptıktan sonra Gaziantepli Üretici Fuat AYDINGÜLER “Bölgede Hayvansal Üretimde Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlığı altında bir konuşma yapmıştır. Katılımcıların görüş ve önerileri ile sorularının alınması ve cevaplandırılmasından sonra karşılıklı görüş alış verişi yapılarak birinci oturum sona ermiştir. Öğleden önceki ikinci bölümde Namık Kemal üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muzaffer TAŞ “AB Uyum Sürecinde Bölge Hayvancılığının Geleceği” başlıklı sunumunu gerçekleştirmiş ve soru cevap bölümü ile birinci oturum sona ermiştir.

Diyarbakır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet BIÇAK’ın başkanlık yaptığı ikinci oturumda Kahramanmaraş’ta hayvancılık yapan uzman doktor görüşlerini açıkladıktan sonra söz alan Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü bir konuşma yapmıştır.

Oturumun devamında Avusturya Damızlık Üreticileri Birliği Başkanı Anton WAGNER Avusturya’da Hayvancılık Sektöründe Örgütlenme ve Organizasyon” Veteriner Hekim Dr. Hüseyin POLAT ise “Hayvancılıkta Dikey Kümelenme Modeli” başlıklı sunumlarını yapmışlardır.

Sonraki bölümde yapılan tartışma ile toplantı sona ermiştir.

Toplantının organizasyonunda görev alan Veteriner Hekimler Derneği ile Gaziantep Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ve Diyarbakır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası yöneticilerini kutlar, toplantının yararlı olmasını dileriz.

 

   Güncel Hastalık Bilgileri